نتایج نظرسنجی وبلاگ

با سلام خدمت دوستان. بعد از مدتی که از ایجاد نظرسنجی در وبلاگ می گذره امروز تصمیم گرفتم یه جمع بندی از نتایجش رو برای خودم و شما ارائه بدم. قبل از هر چیز از دوستانی که زحمت کشیدن و در نظرسنجی شرکت کردن تشکر می کنم.

× نتایج کلی:

در طول این مدت تعدادی از دوستان از شهرهای مختلف در نظرسنجی شرکت کرده بودن که علاوه بر گرایش های مختلف جغرافیای طبیعی و انسانی، از چند رشته دیگه از جمله حسابداری، کشاورزی و شهرسازی بودن.

اما سوالات توضیحی مطرح شده:

-        مشکلات اصلی وبلاگ: دوستانی در مورد طراحی ظاهر وبلاگ انتقاد کرده بودن. متاسفانه وبلاگ یک سری محدودیت هایی داره که نمیشه خیلی دستکاریش کرد. یا اینکه باید به زبان html آشنا باشی. دوستانی از کمبود مقالات گفته بودن. تا حد ممکن سعی می کنم مقالات بیشتر و متنوع تری بزارم. دوستانی از سایر رشته ها خواسته بودن که مطالبی از بقیه ی رشته ها بزارم. باید بگم متاسفانه این کار از عهده ی من و حوزه کاری وبلاگ خارجه. دوستی عدم وجود امکان ارتباط با نویسنده بخصوص ایمیل رو مطرح کرده بود. من علاوه بر پروفایلم در وبلاگ، در صفحات و مطالب مختلف وبلاگ و نیز صفحه ی رزومه اطلاعات ارتباطی خودمو گذاشتم که دوستانی که مایلن با هم ارتباط داشته باشیم. به سرد بودن مطالب اشاره شده بود. تا جایی که بتونم به دنبال مطالب بهتر هستم.

-        مطالب هجو و بیهوده ی وبلاگ: دوستان به موضوعاتی مثل عکس های یادگاری اشاره کرده بودن که بهتره حذف بشه. فک می کنم نظر خوبی باشه. سعی می کنم این صفحات رو حذف کنم.

-        مطالبی که کمتر به آنها پرداخته میشه و یا وجودنداره:  از جمله مطالبی که اشاره شده بود آموزش تجربه های کلاسی بود. اگر دوستان پیشنهاد خاصی در زمینه ی چگونگی این کار دارن پذیرا هستم. مطالبی در مورد سایر گرایش ها خواسته بودن. البته در بین مقالات دانلودی از همه ی گرایش ها مقاله وجود داره. اما در مورد مطلب جداگانه در سایر گرایش ها باید بگم که با توجه به گرایش خودم، به نظرم از حوزه ی کاری من خارجه. البته اگر دوستان سایر گرایش ها مایل باشن می تونن مطالب موردنظرشونو برام ارسال کنن تا به اسم خودشودن تو وبلاگ قرار بدم. جای تعاریف و مفاهیمی از رشته ی جغرافیا و گرایش روستایی خالیه. سعی می کنم توجه داشته باشم. در مورد خبرهای جدید رشته جغرافیا اگر در جریان قرار بگیرم سعی می کنم اطلاع رسانی کنم. دوستی اشاره به مدل ها کرده بود. اشاره ی خوبی بود. سعی می کنم مدنظر قرار بدم. همین طور پیشنهاداتی در مورد مطالبی از آداب و رسوم و سنت های مردم منطقه و معرفی نمونه های موردی از روستاهای ارائه شده بود. این امر بستگی به همکاری دوستان علاقه مند آشنا به این موضوعات و به ویژه ساکنین روستاهای منطقه داره. خودمم سعی می کنم تا حد توان این کارو انجام بدم.

-        انتقاد و نظر خاص: یه انتقاد مهم به روز نکردن مناسب وبلاگ بود. بله متاسفانه در طی یک سال گذشته به خوبی نتونستم وبلاگ رو به روز کنم. این هم برمیگرده به این موضوع که من در طول این مدت در دوره سربازی بودم و با توجه به اینکه تو شهر خودم نبودم کم خونه میومدم و فرصت مناسبی پیش نمی اومد. برخی دوستان از به هم ریختگی فونت ها و ظاهر وبلاگ انتقاد کرده بودن. این امر در بیشتر مواقع برمیگیرده به مرورگر مورد استفاده. من خودم از گوگل کروم استفاده می کنم که صفحات و مطالب رو مرتب نشون می ده ولی اینترنت اکسپلور متاسفانه خیلی چیزارو به صورتی که من طراحی کردم نشون نمیده. به دوستان هم مرورگر گوگل کروم یا فایرفاکس رو پیشنهاد می کنم. در مورد زیبایی ظاهری هم همون طوری که گفتم محدودیت های وبلاگ اجازه کار زیادی نمیده.

 

در نهایت مجددا از دوستانی که وبلاگ سر می زنن و به ویژه در نظرسنجی شرکت کردن تشکر می کنم. موفق باشید.

مجید

 

/ 0 نظر / 20 بازدید